Практика корпоративного права / M&A
21.12.2020
Відносини з державою
21.12.2020

Практика антикорупції

Під час публічної служби наша команда брала безпосередню участь у розробці та супроводі всіх ключових антикорупційних актів у новітній історії України 2014-2019 років, імплементації в законодавство України рекомендацій FATF та GRECO. Партнери Прайм Партнерс під час каденції у виконавчій владі брали участь у запуску роботи нових антикорупційних органів – Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Національного агентства України з питань запобігання корупції (НАЗК). Партнер Прайм Партнерс був першим головою Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

Під час каденції в Уряді одного з партнерів Прайм Партнерс в Україні було запроваджено систему безоплатної правової допомоги, електронні послуги у сфері реєстрації бізнесу та нерухомості, децентралізовано повноваження у сфері державної реєстрації. Також за його ініціативи забезпечено прийняття низки «антирейдерських» законів, запроваджено професію приватного виконавця та Єдиний реєстр боржників, втілено в життя низку правопросвітницьких проектів.

Наша команда володіє комплексним знанням актів міжнародного права та актів права ЄС з питань запобігання та протидії корупції. Саме тому Прайм Партнерс має унікальне розуміння антикорупційного законодавства та антикорупційної інфраструктури України зсередини та на власному досвіді, а також знається на прототипах української антикорупційної моделі в іноземних країнах та на міжнародному рівні.

Основні послуги в цій сфері:

Експертна допомога у антикорупційній політиці
Маючи унікальний досвід публічної служби в антикорупційній сфері, наша команда сьогодні може виступати незалежними експертами для оцінки будь-яких антикорупційних ініціатив влади, аналізу їх імплементації та надання практичних рекомендацій для досягнення кращого результату. Як незалежні експерти ми можемо бути корисні у розробці нових антикорупційних механізмів, стратегічних документів та проектів нормативних актів. Так само ми готові брати участь у розробці будь-якого аналітичного, методичного або навчального матеріалу з питань формування та реалізації антикорупційної політики.
Розробка антикорупційних (комплаєнс) політик та програм
Ця послуга передбачає комплекс заходів з формування переліку корупційних (комплаєнс) ризиків та їх оцінки, заходів з подолання або зниження таких ризиків та індикаторів їх виконання, складення програмних документів та створення систем моніторингу їх ефективності. У співробітництві з партнерськими організаціями ми можемо провести аудит та надати поради щодо захисту даних, кібербезпеки, провести внутрішні розслідування щодо можливої неправомірної поведінки.
Консультування з питань актикорупційного законодавства України
Як учасники розробки всіх ключових антикорупційних актів у новітній історії України, ми маємо системне розуміння його положень, мети їх створення, практики застосування та недоліків. Ми консультуємо з питань виконання вимог антикорупційного законодавства, ризиків інкримінації порушень, реальних наслідків порушень та шляхів їх попередження.
Захист інтересів клієнтів у всіх відносинах з НАЗК
Фахівці Прайм Партнерс мають унікальну інституційну пам'ять створення всіх ключових процедур у діяльності НАЗК. Ми можемо бути корисні у захисті інтересів Клієнтів при інкримінуванні порушень будь-яких обмежень та заборон антикорупційного законодавства.