Павло Петренко​

Павло Петренко

Партнер-засновник, Голова ради Партнерів
Керівник Практики корпоративного права, Практики приватних клієнтів, співкерівник Практики Вирішення міжнародних та іноземних судових спорів, Практики антикорупції.

Більше 20 років практики у приватному та публічному праві в юридичному бізнесі та на ТОП-посадах державної служби.

Павло – Міністр юстиції України в трьох урядах (2014-2019), член Ради національної безпеки та оборони України (2014-2019) член Конституційної Комісії при Президентові України та Ради з питань судової реформ (2015-2019).

Під час своєї каденції був ініціатором та співавтором цілої низки системних реформ, зокрема, антикорупційної, судової реформ, реформи системи виконання судових рішень, нового законодавства в сфері приватизації, концесій та публічних закупівель. Є автором низки законодавчих ініціатив щодо спрощення ведення бізнесу, дерегуляції у сфері реєстрації бізнесу та нерухомості, а також захисту бізнесу від протиправних дій правоохоронних органів. За його каденцій були запроваджені система онлайн сервісів в сфері державної реєстрації бізнесу те нерухомості.

З 12 грудня 2012 року — народний депутат України 7-го скликання, Секретар Комітету Верховної Ради з питань верховенства права та правосуддя. За час роботи в парламенті став автором та співавтором понад 60-ти законопроектів, третина з яких були прийняті Верховною Радою.

У листопаді 2010 року обраний депутатом Київської обласної ради, член постійної комісії з питань законності, правопорядку та боротьби з корупцією.

Адвокат. До кінця 2012 року успішно займався приватною юридичною практикою.

Професійну діяльність розпочав в 1998 році юрисконсультом приватних юридичних фірм, а з грудня 2001 року став головним юрисконсультом ВАТ «Державний ощадний банк України», де продовжив працювати до 2005 року на керівних посадах у юридичному департаменті банку.

Доктор юридичних наук, автор більше сотні наукових статей та низки монографій з цивільного, адміністративного та конституційного права.

Заслужений юрист України.

Закінчив юридичний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, магістр права, диплом з відзнакою, 2001.

Також має вищу економічну освіту – у 2004 році отримав диплом Української академії зовнішньої торгівлі при Міністерстві економіки України за спеціальністю «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності».