Відносини з державою
21.12.2020
Повернення активів
16.12.2020

Антон Янчук

Антон Янчук

Партнер-засновник
Керівник Практики Повернення активів, Практики Експертна аналітика в публічному секторі, співкерівник Практики Вирішення міжнародних та іноземних судових спорів.

Більше 15 років практики у приватному та публічному праві в юридичному бізнесі та на ТОП-посадах державної служби.

У недалекому минулому Антон – перший голова Агентства з розшуку та менеджменту активів – єдиного органу державної влади в Україні, створеного за зразком установ, що функціонують в усіх країнах-членах ЄС. Разом з командою АРМА він організував запуск цього антикорупційного органу з чистого аркушу.

У 2014-2016 роках Антон обіймав посади заступника Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції та заступника Міністра юстиції України (з питань запобігання корупції та правоохоронної діяльності). Відповідав за напрямок представництва інтересів держави в інвестиційних спорах, брав участь у процесі врегулювання міждержавних спорів за участю України, координував розробку численних законів України з питань запобігання та боротьби з корупцією, змін до кримінального та кримінального процесуального кодексів щодо спеціальної конфіскації, всього блоку нормопроектувальної роботи Міністерства юстиції в межах діалогу Україна – ЄС щодо запровадження безвізового режиму.

До 2016 року Антон понад 10 років працював у провідних українських юридичних компаніях за напрямками, зокрема, корпоративного права, судової практики та M&A.

Автор ідеї та учасник розробки перших в Україні настанов з управління арештованим майном. Ініціатор розробки та співавтор Резолюції Конференції держав-учасниць Конвенції ООН проти корупції «Посилення міжнародного співробітництва в сфері повернення активів та управління замороженими, арештованими і конфіскованими активами», прийнятої наприкінці 2019 року.

Кандидат юридичних наук. Тема дисертації: «відшкодування збитків як спосіб захисту цивільних прав та інтересів», 2011.

Закінчив юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, магістр права, диплом з відзнакою, 2007.